Menüler

Tuğçe Taşçı Kimdir

tuğçe taşçı
Tuğçe Taşçı Kimdir Biyografisi

Tuğçe Taşçı  Ankara Fen Lisesi mezunu. ODTU Elektrik-Elektronik Mühendisliği'ni birinci olarak bitirdikten sonra Kaliforniya’da Stanford Üniversitesi’nin en prestijli burslarından birini almaya hak kazanarak direk doktoraya başladı. Tuğçe Taşçı İnsan zekasına ve potansiyeline olan ilgisinden dolayı doktorasını beyni daha iyi anlamaya yarayacak yapay zeka teknikleri geliştirmek üzerine yaptı. Geliştirdiği teknikler tüm dünya üniversitelerinde sinir bilimi çalışan labaratuvarlarda kullanılmakta. 

Tuğçe Taşçı Doktorasının son yılında aynı zamanda Google’ın gizli projelerini yürüttüğü X departmanında yapay zeka uzmanı olarak çalıştı. Tuğçe Taşçı Şimdi ise Facebook’un AR/VR bölümünde makine-beyin ara yüzleri üzerine araştırmacı bilim insanı olarak kariyerine devam ediyor. Tuğçe Taşçı İnsan beyninin potansiyelini makine ve bilgisayarlarla etkileşimde maksimum düzeye çıkarma konusunda araştırmalar yapıyor. Tuğçe Taşçı ayrıca kız çocuklarının erken yasta bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğe yönelmeleri konusunda bir çok projede aktif görev alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.