Menüler

Neval Çam Kimdir

neval çam
Neval Çam Kimdir Biyografisi

Neval Çam Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nde tam burslu okudu. Neval Çam Geliştirdiği işaret dili tercüme yazılımı ile Microsoft tarafından “Yılın en başarılı kadın yazılım geliştiricisi” seçildi. Neval Çam ABD’deki birkaç Üniversite’den %100 burs kazandı, seçimini Stanford Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden yana yaptı.

Neval Çam ayrıca bir röportajında, 4’üncü sınıfta ilk kez katıldığı okullar arası matematik yarışmasında birinci olduğunu, her yıl en az iki-üç yarışmaya katılarak madalyalar kazandığını, SBS’de tam puan alarak Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’ne yazıldığını söylemiştir. Şuan Stanford Üniversitesi'nde eğitimine devam etmektedir.

3 yorum:

 1. Gökay02:31

  Tebrikler neval çam

  YanıtlaSil
 2. Özge17:18

  neval çam stanfordu salla gel

  YanıtlaSil
 3. Basında ne hikmetse hiç haber olmadı. Sosyal medyanın bile ruhu duymadı. Toplumun değerlerine mi hitab etmedi yoksa toplum mu anlamadı? Tebrikler Neval Çam. Yolun ve bahtın açık olsun. 👏

  YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.