Menüler

Hafize Gaye Erkan Kimdir

Hafize Gaye Erkan
Hafize Gaye Erkan Kimdir Biyografisi

Hafize Gaye Erkan İstanbul Erkek Lisesi’ni ikincilikle, Boğaziçi Endüstri Mühendisliği bölümünü rekor puanla birincilikle bitirdi. Hafize Gaye Erkan tam burslu okuduğu Princeton Üniversitesi tarihinde doktorayı bir yılda tamamlayan ilk öğrenci oldu. Hafize Gaye Erkan şu an First Republic Bank’ın Başkanlık görevini yürütüyor ve ABD'nin ‘’en genç finans profesörü’’ ünvanı sahibi.

Hafize Gaye Erkan ayrıca, Princeton Üniversitesi’nden bir ev, ayda 3 bin 200 dolar cep harçlığı ve ABD Ulusal Bilim Vakfı'ndan için sınırsız bütçe imkanına sahip oldu. Doktora tercihini finans mühendisliğinden yana kullanan Hafize Gaye Erkan, 2 yıl süren ve 12 dersten oluşan doktora programını bir yılda tamamladı. 246 yıllık geçmişi olan ve dünyaya yön veren birçok ünlü ismi mezun eden Princeton Üniveristesi'nin tarihinde doktorayı bir yılda tamamlayan ilk öğrenci oldu. ABD'nin şu anda en genç finans profesörü unvanını alan Erkan'ın bu başarısıyla üniversite yönetimi 2.5 asırlık tarihindeki mezuniyet sistemini değiştirerek 2 yıllık mezuniyet zorunluluğunu 1 yıla indirdi.

1 yorum:

  1. Aslı02:34

    Hafize Gaye Erkan nereli? Instagram varmı

    YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.