Menüler

Can Yeğinsu Kimdir

Can Yeğinsu
Can Yeğinsu Kimdir Biyografisi ve cv

Can Yeğinsu 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Oxford Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerini çift ana dal derecesi yaparak bitirdi. Ardından eğitimine Jane Eliza Procter bursu ile Princeton Üniversitesi’nde eğitimini sürdürdü. 

Can Yeğinsu Bir süre Londra’da yönetim danışmanı olarak çalıştıktan sonra, Londra Şehir Üniversitesi’nde hukuk eğitimi almaya başladı. Burada başladığı hukuk eğitimini tamamlayarak iki yılda mezun oldu. Can Yeğinsu Sonrasında hukuk eğitimine devam etmek üzere Harvard Üniversitesi Hukuk fakültesine burslu olarak kabul edilmiş ve buradan da mezun olmuştur.

Can Yeğinsu Oxford, Princeton ve Harvard mezunudur. Harvard hukuk bölümü birincisi ve Harvard tarihinde mezuniyet konuşması yapan ilk Türk öğrencidir. Londra’da yüksek mahkeme avukatıdır. Ayrıca Columbia, Georgetown ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakülteleri’nde hukuk profesörüdür.

4 yorum:

 1. Baransu22:11

  Can yeğinsu istanbullu

  YanıtlaSil
 2. Fırat Yonca18:15

  can yeğinsu lise öğrenimini hangi okulda yaptı acaba koç üniversitesi hacısı şuanda dimi

  YanıtlaSil
 3. Adsız14:58

  Can Yeğinsu yu tebrik ediyorum cv si sağlammış

  YanıtlaSil
 4. Adsız19:55

  Can Yeğinsu’nun babası ve annesi türk, annesinin çok destek olduğunu söylemiştir, hatta kahramanı olarak görmektedir.

  YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.