Menüler

Harvard Üniversitesi

 Harvard Üniversitesi

harvard üniversitesi nerede

Harvard Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nde, Massachusetts eyaletinin Cambridge şehrinde bulunmaktadır. Harvard Üniversitesi alanında dünyanın en önde gelen üniversitelerinden biri olarak tanınan özel bir yükseköğretim kurumudur. 1636 yılında kurulan ve Ivy League üyesi olan Harvard Üniversitesi, ABD'de eğitim veren en eski yükseköğretim kurumudur.


Aslında önceleri adı Harvard Kolejidir ve 1780 yılına kadar da öyle devam eder. Ancak 1780 yılında Harvard Üniversitesi adını alır.


Harvard Üniversitesinin ilk yöneticisi John Harvard’dır. Vasiyetinde okula 400 tane kitap, bir miktar da para bırakmıştır. Başlangıçta bu 400 kitapla bir kütüphane oluşturulan Harvard’ın kütüphanesinde şimdilerde 15 milyondan fazla kitap bulunduğu bilinmektedir. İşte bundan dolayı Harvard Üniversitesi dünyanın en büyük akademik kütüphanesine sahiptir.


Harvard Üniversitesi nerede, hangi ülkede: Amerika Birleşik Devletleri'nde Massachusetts eyaletinin Cambridge şehrinde.


Harvard Üniversitesi fiyat, ücret: Lisans programlarında kabul oranı yüzde 5.2 düzeyinde kalanbu üniversitedebir yıllık öğretim ücreti 43 bin dolar civarında. Ayrıca yan ücretler, konaklama gibi ek masraflarla birlikte 63 bin dolarlık bir rakamla karşımıza çıkıyor.


Harvard Üniversitesi başvuru, kabul süreci: Üniversitede dil yeterliliği en önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dil yeterliliğinin belgelendirilmesi ve ilgili sınav belgelerinin üniversiteye sunulması gerekiyor. Harvard Üniversitesi TOEFL ve IELTS sınavlarının her ikisini de kabul ediyor. Başvuru sürecinde minimum IELTS puanının 7,5 olması bekleniyor. Minimum TOEFL puanının ise 100 olması gerekiyor. Başvurulan alan ve bölüme göre istenen puanlar değişiklik gösterebilmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.