Menüler

Oxford Üniversitesi

 Oxford Üniversitesi

oxford üniversitesi puanı

Oxford Üniversitesi Birleşik Krallık'ta, İngiltere'nin Oxford şehrinde bulunan bir üniversitedir. Oxford Üniversitesinin kurulduğu tarih bilinmiyor fakat, 1096 yılında bu kentte eğitim olduğuna dair belgeler bulunuyor. Üniversiteyi İngilizce konuşulan dünyanın en eski üniversitesi ve kurulduğunda bu yana var olmaya devam eden en eski ikinci üniversite yapmaktadır.


Oxford Üniversitesi toplam 38 kolejden ve kendi içinde dörde ayrılan akademik bölümlerden oluşuyor. Tüm kolejler üniversite içinde özerktir. Oxford Üniversitesi olarak kendi öğrencilerini seçer, yapısı ve faaliyetlerinide kendileri belirler. Bir kent üniversitesi olan Oxford'un ana yerleşkesi yoktur. Tüm binaları ve tesisleri şehir merkezi içinde yer alır. Oxford'da lisans öğrenimi kolejlerde "tutorial" adı verilen haftalık dersler ile üniversite fakülteleri ve bölümlerinin sağladığı dersler ve laboratuvar çalışmalarıyla yapılır.


Oxford Üniversitesi 20.’ci yüzyılın başında doktora vermeye başlamıştır. Matematik alanındaki ilk Oxford DPhil derecesi 1921 tarihinde verilmiştir. 1914 yılının başında üniversitede yaklaşık üç bin lisans öğrencisi ve de yüz lisans üstü öğrenci bulunmaktaydı.


Oxford Üniversitesi nerede: Birleşik Krallık'ta, İngiltere'nin Oxford şehrinde bulunmaktadır.


Oxford Üniversitesi puanı: üniversite tek girişte en az 1470 puan istiyor. Bu durum Cambridge Üniversitesi için de aynıdır. Bir de öğrencilerin sınavdaki bölümlerin her birinden en az 700 ve üstü puan alması zorunlu tutuluyor. Yani bir bölümden yüksek alıp diğerinden düşük alınması maalesef yeterli olmamaktadır.


Oxford Üniversitesi fiyat: bu üniversite için öğrenim ücreti bir yıl için 9,000 pound, bu da kabaca 11,700 dolara denk gelmektedir. Bu sadece Birleşik Krallık öğrencileri için geçerli. Uluslararası öğrenciler yıllık 15,295 lira (19,860 dolar) ile 22,515 lira (29,230 dolar) öğrenim ücreti ödemeleri gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.