Menüler

Princeton Üniversitesi

 Princeton Üniversitesi

princeton üniversitesi fiyatları

Princeton Üniversitesi ABD’nin New Jersey eyaletinde yer almakta olan özel bir üniversitedir. Ivy League'e ait 8 üniversiteden biridir. Princeton Üniversitesi ilk olarak Elizabeth, New Jersey'de 1746 yılında New Jersey Koleji ismiyle kurulmuştur. 1896’da ise adı Princeton Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.


Princeton Üniversitesi kabul şartları: En yüksek SAT ve ACT puanına sahip öğrenciler Amerika’da bu üniversiteyi tercih etmektedir. Başvuranlar arasında kabul oranı yaklaşık olarak %7 oranında. Transkript Diploma Referans mektupları (İki adet öğretmen tavsiyesi) Lisede danışman öğretmeninizden bir tavsiye mektubu SAT ya da ACT Puanları IELTS veya TOEFL skoru Niyet Mektubu (hikayenizi anlatın, nedeninizi anlatın) bu şekilde kabul edilebilmektedir.


Princeton Üniversitesi fiyatları yıllık ücret: (Uluslararası öğrenciler için geçerli) Öğrenim ücreti : 49,330 dolar. Oda ücreti 9.450 dolar. Yönetim Kurulu oranı 6,840 dolar. Yerleşik üniversite ücreti 890 dolar. Tahmini çeşitli giderler 3.500 dolar. ABD’de ortalama yıllık maliyet 70 bin dolar civarında olmaktadır.


Princeton Üniversitesi burs: Bu okulun önemli bir özelliği burs vermesidir. Hem de need blind dediğimiz bursa başvurmanın kabul şansınızı etkilemediği bir üniversitedir. Kabul verdiği öğrencinin eğer ihtiyacı %100 burs ise ve bunu doldurduğu finansal yardım burs evrağında da gösterebiliyorsa %100 burs alabilme şansı tanır. Bu burs akademik başarınıza bakılmaksızın sadece ihtiyacınıza göre verilebilmektedir. Tabii ki akademik başarının bu okula kabul alırken yeterince dikkate alınmış olacaktır. Alınacak burs da sadece hibe olabilir ya da kampüs içi çalışma ve hibe olabilir.

1 yorum:

  1. Murat Özdemir08:48

    Kuzenim burada okuyor onunda biyografisini paylaşırsanız sevinirim

    YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.