Menüler

Yale Üniversitesi

 Yale Üniversitesi

yale üniversitesi nerede

Yale Üniversitesi 1701 yılında Collegiate School adı altında kurulmuştur. Yale Üniversitesinin kökleri 1640'lı yıllara kadar uzanmaktadır. O yıllarda bir koloni olan Connecticut için üst düzeyde eğitimli görevli ve papaz yetiştirmek isteyen ruhbanlar, burada bir okul kurmak için izin alırlar. Daha sonra, 1718 yılına gelindiğinde Galli Elihu Yale'in yaptığı bağışlara karşılık okulun ismi Yale olarak değiştirilir. 1861 yılında ülkedeki ilk doktora derecesi yine bu üniversite tarafından verilmiştir.

Yale Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunmakta olan özel bir üniversitedir. ABD'nin 3.’cü en eski üniversitesi olmakla beraber en prestijli okullarından da biridir. Yale Üniversitesi ülkenin en tanınmış sekiz özel üniversitesini bir araya getiren Sarmaşık Ligi üyesidir. 


Yale Üniversitesi nerede: New Haven, Connecticut 06520, Amerika Birleşik Devletleri


Yale Üniversitesi kabul şartları: SAT ve ACT sınavları. Bu sınavlardan birinin mutlaka alınması gerekiyor. Yale Üniversitesi ve Ivy League Okulları’nın birçoğu bu noktada daha çok ACT sınavını tercih etmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.