Menüler

Elif Bilgin Kimdir Biyografisi

Elif Bilgin Kimdir
Elif Bilgin Kimdir Biyografisi

Tam burslu okuduğu Koç Lisesi’ni dereceyle bitirdi. Elif Bilgin 2013 yılında “muz kabuklarının biyoplastik üretimi” projesiyle Google Bilim Fuarı finalinde birinci seçildi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nden kabul aldı ve Biyomedikal Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri (çift anadal) dereceyle bitirdi. Şu an Google da Software Developer olarak çalışıyor. Bilim alanındaki başarılarından ötürü mezun olurken Atakan Demirseren Onur Ödülü aldı. Bunun dışında Elif Bilgin bütün okul hayatı boyunca eğitimini yüksek bir ortalama ile sürdürdü. Üniversite için de Johns Hopkins Üniversite’sinde Biomedical Engineering ve Computer Science dallarında çift anadal yaparak bitirdi.

 Okul hayatı boyunca çeşitli staj ve araştırma projelerinde yer aldı, Virgin Galactic şirketinde bir uzay gemisi üzerinde direkt olarak calışma şansı yakaladı. Geliştirdiği sensörler uzay gemisinin test uşuşlarında kullanıldı. Bunun dışında birçok konferansta ve projede yer aldı. Birleşmiş Milletler (UN), Avrupa Birliği (EU) gibi kurumlarda sunumlar yaptı. Aynı zamanda Koç Lisesi’ni akademik başarısı sebebiyle 100% burslu okudu.

Simdi de Google’da çalışırken aynı zamanda Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yapıyor. Elif Bilgin'in gelecekteki hedefleri arasında en önemli ve en büyük hedefi ülkemizdeki özellikle kız çocuklarının STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) alanına dahil olması için teşvik eden, başarılı öğrencilere eğitim ve profesyonel alanlarda yardım sağlayan bir kurum başlatmak.

3 yorum:

 1. Adsız11:22

  Elif hanım tebrik ederiz

  YanıtlaSil
 2. Bilgi Yuvası14:55

  Genç bilim insanı Elif Bilgini kutluyoruz :)

  YanıtlaSil
 3. Elif BILGIN13:58

  KaPlUmBaĞa

  YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.