Menüler

Işın Sürekçigil Kimdir

Işın Sürekçigil
Işın Sürekçigil Kimdir Biyografisi

Liseyi Ted Ankara kolejinde okudu. Işın Sürekçigil International baccalaureate (IB) programını 42/45 ile okul birincisi olarak bitirdi. Lisansın ilk senesini Avustralya’da mekatronik mühendisliği bölümünde okudu. Lisansın devamı için İngiltere’ye University of Surrey’ye gitti. Işın Sürekçigil Nanoteknoloji ve Elektronik mühendisliğini 4.00 ortalama ile bölüm birincisi olarak bitirdi. 

İngiltere'de üniversiteler çapında yapılan “Engineers in Business” yarışmasında, yapay zeka tabanlı ameliyat pratiği yapılmasını sağlayan yazılım start-up’ıyla “Büyük Fikirler” ve “seyirci ödülü” katagorisinde birinci oldu. Son sınıf Lisans ve Yüksek lisans öğrencileri arasında en iyi grup projesi ve tez çalışmasına verilen “The Russell Gwilliam” ödülünü aldı. 

Yeni geliştirilmiş bir transistörün “neuromorphic computing” alanındaki uygulamasıyla ilgili yaptığı tez çalışması üzerine yazılan şu anda değerlendirmede olan bir makalesi var. Işın Sürekçigil TÜBİTAK’ın liseler arası yarışmasında biyoloji alanında bölge birincisi oldu.

2 yorum:

  1. Adsız12:38

    Işın hanım şimdiden ödülleri kapmışsınız bravo

    YanıtlaSil
  2. Vedat20:08

    Işın Sürekçigili tebrik eder başarılarının devamını dilerim

    YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.