Menüler

Mine Orer Kimdir

Mine Orer Kimdir Biyografisi

1994 ABD doğumludur. Mine Orer 2012 yılında Bilkent Laboratuvar ve Uluslararası Okulu'ndan lise IB derecesiyle mezun olmuştur ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni hem başarı, hem IB bursuyla kazanıp 2016 yılında dereceyle mezun olmuştur. Yasal stajını yaptıktan sonra uluslararası kamu hukuku alanında Michigan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Grotius bursuyla master (LL.M.) eğitimini tamamlamıştır.

 Ardından Londra’da bir insan hakları sivil toplum kuruluşunda ve Washington DC’de iki hakimin yanında çalışmıştır. Mine Orer şimdi hukuk eğitimine burslu olarak Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Juris Doctor adayı olarak devam etmekte ve çalışmalarını uluslararası ticaret ve yatırım hukuku alanlarında sürdürmektedir.

1 yorum:

  1. Özge Polat12:18

    Mine hanım ABD’de doğmuşsunuz fakat sanırım Türkiye’de büyüdünüz yanlış anlamadıysam. Koç Üniversitesi‘ni tercih etmenizi buna bağlıyorum.

    YanıtlaSil

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.