Menüler

Onur Parlak Kimdir

Onur Parlak Karolinska Enstitüsü
Onur Parlak Kimdir Biyografisi

İYTE kimya bölümü mezunu. Onur Parlak doktorasını Linköping Üniversitesi’nde yapmış, 3 yıl Stanford Üniversitesi malzeme bilimi ve mühendisliği bölümde çalışmıştır. 2019’da İsveç’te, Karolinska Enstitüsü’nde kendi laboratuvarını ve çalışma grubunu kurmuştur. Otuza yakın bilimsel makalesi vardır.

Doktorası döneminde programlanabilir biyoelektronik yüzeyler ve 2 boyutlu malzemelerin biyosensör uygulamalarında uzmanlaşmıştır. Onur Parlak bu dönemde yaptığı çalışmalar uluslararası alanda büyük ilgi görmüş ve çalışmalarını sunmak üzere bir çok uluslararası konferanstan davet almıştır.

Onur Parlak yakın zamanda Karolinska Enstitüsü tarafından olağanüstü bilimsel değerlere ve gelecek potansiyeline sahip önde gelen genç araştırmacılarından biri olarak seçilmiştir. Ayrıca,  giyilebilir ve programlanabilir biyoelektonik üzerine 2 adet kitap editörlüğü bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.