Menüler

Özlem Akkurt Kimdir

Özlem Akkurt Stanford
Özlem Akkurt Kimdir Biyografisi

Özlem Akkurt, 2007 yılında Samsun Milli Piyango Anadolu lisesini birincilikle bitirdi ve Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne tam burslu girdi. Koç'ta eğitimini devam ettirirken vizyonunu genişletmek için Ekonomi çift ana dalına başladı ve yazlarını Hindistan, Mısır, Tunus ve Bosna gibi ülkelerde sosyal sorumluluk projeleri yaparak geçirdi.

2013'de Koç'tan okul ikincisi olarak mezun olduktan sonra eğitimine yine tam burslu olarak kabul aldığı Oxford Üniversitesi'nde Kalkınma Çalışmaları yüksek lisansı yaparak devam etti.

Özlem Akkurt Kariyerinin ilk 5 yılını Etiyopya, Ruanda, Kongo ve Kenya gibi gelişmekte olan ülkelerin devlet başkanlarına ve bakanlarına ekonomik danışmanlık yaparak geçirdikten sonra şu an Türkiye'nin ilk girişim sermayesi fonu olan 212.vc'de Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu'daki teknoloji girişimlerine yatırım yapıyor.

Eylül 2021'de Stanford Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisansına başlayacak olan Özlem Akkurt, hem Stanford Üniversitesi hem de Financial Women of San Francisco gibi kurumlardan burs alma ve onların network'lerine katılma şansı elde etti. MBA sonrasında Özlem Türkiye ve Ortadoğu'daki kadın girişimcileri desteklemek adına kendi yatırım fonunu kurmayı amaçlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.