Menüler

Seray Şahin Kimdir

Seray Şahin Kimdir Biyografisi
Seray Şahin Kimdir Biyografisi

1993 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul ve lise dönemini İzmir’de tamamladı. Seray Şahin 2016 yılında Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri ilk mezunlarını verdi ve bölüm ikincisi olarak mezun oldu. Uzay Bilimlerindeki Lisans öğrenim sürecinde aynı üniversitenin Fizik bölümünde yandal eğitimini de tamamladı. Lisanstan hemen sonra yüksek lisansa da aynı üniversitede ve bölümde devam ederek derecesini aldı. Seray Şahin Bu süre zarfında Fizik bölümünü tekrar okuyup yandal sertifikasını diplomaya dönüştürdü.

Yüksek lisansı boyunca iki adet TÜBİTAK projesinde bursiyer araştırmacı olarak görev aldı. Güneş fiziğinin en büyük problemi olan ‘Koronal Isıtma’ hakkında bir yüksek lisans tezi hazırladı ve astrofizik konusunda en iyi dergilerden birinde tez konudan elde ettiği ilk yazarlı makalesini yayınladı. Bu makale haricinde üç makale de eş yazar olarak yer aldı. Seray Şahin Tez süresince Amerika’nın California eyaletinde o dönemin en büyük Güneş teleskobuna sahip olan Big Bear Güneş Gözlemevinde iki ay boyunca staj yaptı. Yüksek lisansta, 1 oral 3 poster sunumu olmak üzere farklı Avrupa ülkelerinde bilimsel konferanslara katıldı. Yüksek lisanstan mezun olur olmaz İngiltere’de Northumbria Ünivetsitesinden tam burslu olarak kabul aldı. Şu an halihazırda doktorasının ikinci senesinde ve koronal ısıtmaya katkısı olduğunu düşündüğü ‘koronal yağmurlar’ hakkında hem gözlemsel hemde nümerik analizler yürütüyor.

2 yorum:

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.