Menüler

Yılmazcan Özyurt Kimdir

Yılmazcan Özyurt ETH Zürich
Yılmazcan Özyurt Kimdir Biyografisi

Süleyman Demirel Fen Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Yılmazcan Özyurt Tam burslu (ÇAP) yaptığı Koç Üniversitesi’nden 4.13 ortalama ile Bilgisayar Mühendisliği bölümünü birincilikle, Endüstri Mühendisliği bölümünü ise ikincilikle bitirdi. Şu an yüksek lisansını da yaptığı ETH Zürich’te Yapay Zeka üzerine doktorasına devam ediyor.

TEV’in yurtdışı yüksek lisans bursu ile ETH Zürich’te Bilgisayar Bilimleri’nde master eğitimini tamamlamış, bu dönemde yapay zekanın sağlık ve bilişim güvenliği alanlarındaki uygulamalarıyla ilgili projeler yürütmüş, yüksek lisans tezi uluslararası bir konferansta makale olarak yayınlanmıştır.

Yılmazcan Özyurt Üniversite sınavında Türkiye 113.’sü oldu. Koç Üniversitesi’ni Suna Kıraç Üstün Başarı bursiyeri olarak kazandı. Üniversite döneminde YGA ve AIESEC ile gönüllülük aktivitelerinde bulundu ve yine bu dönemde Amerika’da Northwestern University’de 6 ay araştırma asistanlığı yaptı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi olarak Anonim şıkkını işaretleyip Yayınla butonuna tıklayınız. Yapılan yorumlar admin onayı sonrası görünecektir.